Opus 1910, yazılı kayıtlara göre 1910 yılı yapımı olan, geçmiş üst düzey Rum bir bürokratının kızlarına yaptırdığı tarih kokan özel bir binada; 2018 yılında aslına uygun titiz bir restorasyon geçirerek şimdiki zamana geçmiş, tarih ve modern konforu mükemmel bir şekilde bir araya getiren 10 odalı bir otel..

Otelimizin zemini traverten kaplı geniş ve ferah bir avluyla bezenmiş olup, misafirhanenin güzel havanın keyfini çıkarabileceği,  Ayvalık'ta ayrıcalığını hissedeceği alanlar sunmaktadır. Opus 1910, orijinal yapıya uygun ahşap süslemeler, mimari detaylar ve o döneme ait mobilyalarla dekore edilmiştir.

Odalarda, konfor düşünülerek her türlü modern imkan mevcuttur. Tarihi ve konforu bir arada sunan Opus 1910, Ayvalığın yöresel lezzetlerinden oluşan kahvaltısı, tarihi binası ve huzur veren avlusuyla unutulmaz bir konaklama deneyimi vaadediyor. Otelimiz, Ayvalık sahiline, pazar yerine, kiliselere ve kültürel merkezlere 5'şer dakika  yürüme mesafesindedir. 

Güne güzel bir kahvaltı ile başlayıp bölgedeki plajlardan birinde devam edebilir, günün kalanını Opus 1910'un tarihi detaylarında dinlenerek tamamlayabilirsiniz.